Ceníme si smysluplných výroků, chytlavých memů a vtipných citací více než kdokoli jiný. Tato webová stránka obsahuje naši jedinečnou sbírku inteligentních frází a myšlenek z více než 500 různých zdrojů, a to jak v textovém formátu, tak v obrázcích nebo videích.

Kartágo Musí Být Zničeno

1. “ A pronášel jej údajně na konci každé své řeči římský politik Cato starší, plným jménem Marcus Porcius Cato Censorius (tzn.
2. Byzantine Empire: Justinian and Theodora – Vanquishing the Vandals – Extra History – #4
Thank you for watching!
3. V plné verzi Cēterum cēnseō Carthāginem esse dēlendam nebo také Cēterum autem cēnseō, Carthāginem esse dēlendam („Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno“) je latinská fráze, výzva v Římské republice, která zazněla v pozdějších letech punských válek.
4. Youradio Talk
q4
5. SlidePlayer
q5
6. Cestování světem
q6
7. Cestování světem
q7
8. Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno – Marcus Porcius Cato Maior, římský senátor Nevím čím se obyvatelstvo bude bránit při 3.
9. Zde otevírají mrtví živým oči (Morti vivus docent).
10. Cestování světem
q10
11. Keonaxovy hry
q11
12. Cato, velmi vlivný muž, končil každý svůj proslov, ať už se týkal čehokoli, větou: „Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno“.
13. SlidePlayer
q13
14. HistoryWeb – Denník N
q14
15. Až zase budeme pít vodu z louže tak na píčoviny jako je toto, feminismus, veganství, gender, sociální antropologie ap.
16. Jde o válku vyhlazovací, Kartágo musí být definitivně zničeno, jeho lid pobit či zotročen.
17. Český rozhlas Plus
q17
18. ZŠ a MŠ Kolinec
q18
19. Kartágo tedy muselo být oslabeno.
20. Snad i Etna pouštěla svůj dým z příkazu Kartáginců či na jih od Mare Mediterraneum v území zvaném »Hic sunt leones« se vyskytli nejen lvi, ale i lvice.
21. Antický svět
q21
22. Nejvíc-info
q22
23. Česká pozice – Lidovky.cz
q23
24. Ana4ever – Blog.cz
q24
25. Desperado.cz
q25
26. Keonaxovy hry
q26
27. Oba mi připomínají římského Catona staršího s jeho proslavenou větou: „Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno,“ kterou pronášel závěrem každého proslovu v senátu až do omrzení.
28. Im Übrigen bin ich der Meinung, dass Karthago zerstört werden muss.
29. Když se někomu vyhlašuje válka Je jedno, o čem je řeč, vy pořád máte na mysli svůj cíl a dáváte to najevo.
30. Katonovo přání se splnilo v polovině druhého století před Kristem, kdy se proti Římu dokázali Punové ještě jednou vzbouřit.
31. SlidePlayer
q31
32. Bylo jedno, jestli mluvil o lovu včel nebo o dloubání v nose, vždy končil těmito slovy (nebo nějakou modifikací).
33. Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu v reakci na Trumpovo prohlášení dle agentury Reuters uvedl, že Spojené státy vyhrožováním ničeho nedosáhnou.
34. Zsakucery.cz
q34
35. Antický svět
q35
36. Díky omílání starověkého dějepisu většinou i víme, že Kartágo bylo fénickou kolonií a vytvořilo vlastní říši v severní Africe (něco jako když se třináct kolonií o cca 2500 let později osamostatnilo od Velké Británie a založily USA).
37. Références [modifier le wikicode] Ústav pro jazyk český, Akademie věd ČR, v.
38. V Catonově srdci se probouzejí vzpomínky na nekonečnou válku, ve které jako mladý sloužil.
39. Pravý prostor
q39
40. Ostatně – štěstí nemusí být ničím veselým a blaženým, jsem si skoro jist, že štěstí mohou být velká a tragická jako umělecká díla.
41. Cestování světem
q41
42. SlidePlayer
q42
43. Cestování světem
q43
44. SlidePlayer
q44
45. “ Tento šťavnatý výrok prohla- Tento šťavnatý výrok prohla- šoval Cato starší při každé příležitosti v letech 150–149 př.
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: