Ceníme si smysluplných výroků, chytlavých memů a vtipných citací více než kdokoli jiný. Tato webová stránka obsahuje naši jedinečnou sbírku inteligentních frází a myšlenek z více než 500 různých zdrojů, a to jak v textovém formátu, tak v obrázcích nebo videích.

Existuje Život Po Smrti

5e89d333787d0 - Existuje Život Po Smrti

Existuje život po smrti? je otázka, která fascinuje lidstvo již tisíce let. Mnohé kultury mají své vlastní představy o tom, co se děje s naší duší po odchodu z tohoto světa. Zatímco někteří věří v reinkarnaci, jiní se domnívají, že člověk po smrti putuje do jiných dimenzí nebo dokonce do ráje či pekla. V tomto příspěvku se budeme zabývat různými názory a teoriemi ohledně existence života po smrti.

„Smrt je jen přechod a život pokračuje dál.“ – Jan Amos Komenský

Život po smrti: Existuje? Co říkají vědci Redakce | 1. 8. 2019 Dříve se mělo za to, že teorie o nesmrtelné duši patří do světa náboženství a moderní věda její existenci vyvrátila. Pojďme rýpnout do vosího hnízda a upřesněme terminologii: moderní věda nesmrtelnost duše popřela, ale vyvrátit ji zcela nedokázala.

„Smrt nás neodděluje od těch, které jsme milovali a milujeme.“ – Ludvík Aškenazy

Existuje život po smrti? Kvantová fyzika tvrdí, že ano Výzkum doktora Parnia ukázal, že lidé, kteří přežili klinickou smrt, popisují podobné výjevy: jasné světlo, vůdčí postavy, úlevu od fyzické bolesti a hluboce pociťovaný pocit míru.

„Věřím v život po smrti, protože věřím v Boha.“ – Václav Havel

I po smrti si tělo jede dál. Každý živý tvor na zemi má velkou vůli žít. Dokonce tak velkou, že teoreticky žije i nějakou dobu po smrti. Nejlépe to poznáme, když pozorujeme mrtvé tělo. Duše je možná už někde v dáli, ale samotné tělo se smrti okamžitě vzdát jen tak netouží. Redaktor 16. června 2018.

„Smrt není koncem, ale jen přechodem do jiného stavu bytí.“ – Johann Wolfgang Goethe

KAPITOLA Co se děje po smrti? 1.–3. a) O jakých otázkách ohledně smrti lidé uvažují? b) Co o smrti říkají některá náboženství? BIBLE nám slibuje, že přijde doba, kdy „smrt už nebude“. ( Zjevení 21:4) V 5. kapitole jsme se dozvěděli, že díky výkupnému můžeme získat věčný život. Ale lidé zatím pořád umírají.

Názor Na Citáty

„Smrt je jen dalším krokem na cestě našeho bytí.“ – Milan Kundera

Psycholog Jeroným Klimeš si osobně myslí: „Zážitky blízké smrti fungují tak, že sice člověka přesvědčují o tom, že posmrtný život …

„Věřím, že smrt je jen začátek nového života.“ – František Palacký

Lékař, který výzkum vedl, jako jeden z důkazů, že život po smrti existuje, uvádí příklad sedmapadesátiletého muže, který byl na tři minuty mrtvý. Přesto vnímal své okolí natolik, že popsal vědcům vše, co se během …

„Smrt není tma, ale světlo, které nás uvádí do nového světa.“ – Emanuel Rádl

Život po smrti existuje. S tímto převratným tvrzením přišel mezinárodní tým vědců, který zkoumal fungování buněk po smrti organismu. Podle jejich výzkumu v buňkách stále probíhají procesy přepisu …

„Smrt nás nezbavuje našich vztahů a lásky.“ – Jan Patočka

Existuje-li život po smrti a náš život na zemi je jen přípravou na budoucí život, pak nejlepší věcí, kterou pro lidi můžeme udělat, je podělit se s tímto pochopením. 30 otázek a odpovědí, co očekávat. Pohled do života po: Úvod; Knižní vydání …

„Smrt je jenom přechod do jiného bytí, které ještě neznáme.“ – Jaroslav Seifert

Archanděl Tyrael ze hry Diablo Světlo na konci tunelu? Život po životě? Nesmrtelnost? Něco na tom podle nové studie je… Neexistuje snad jediné náboženství, které by nepracovalo s nějakou formou posmrtného života. Teprve moderní západní civilizace tuto představu odvrhla jako překonanou a nevědeckou.

„Smrt je jenom jedna z cest, kterou může náš život směřovat.“ – Karel Čapek

Existuje život po smrti? To je otázka, která lidstvo trápí zřejmě od doby, kdy naši předkové pochopili pojmy život a smrt. Zatímco jedni tvrdí, že po smrti není nic, druzí tvrdí, že existuje život po smrti a duše, která je věčná a neumírá. Případně se můžete ještě zařadit do tábora agnostiků, kteří se …

„Smrt je jenom počátek dalšího putování.“ – Božena Němcová

„Věřím, že náš život pokračuje i po smrti, protože máme nesmrtelnou duši.“ – Tomáš Garrigue Masaryk

„Smrt je jenom přechodový stav, který nás uvede do nového světa.“ – Josef Václav Sládek

„Věřím v život po smrti, protože věřím v sílu lásky.“ – Jiří Orten

„Smrt není konec, ale jen začátek nové cesty.“ – Jan Neruda

„Věřím, že smrt je jenom další etapa naší existence.“ – František Xaver Šalda

„Smrt nás neodděluje od našich blízkých, ale spojuje nás s nimi na věčnost.“ – Jan Zahradníček

„Věřím, že život po smrti je náš osud.“ – Antonín Dvořák

„Smrt je jen další krok na cestě našeho duchovního vývoje.“ – Jiří Kolář

„Věřím, že smrt je jenom přechod do jiného stavu bytí, který je mnohem lepší.“ – Alois Jirásek

Děkujeme vám, že jste se s námi dnes podělili o téma života po smrti. I když je to velmi diskutované téma, doufáme, že jsme vám přinesli nové pohledy a informace. Pokud máte další otázky nebo komentáře, neváhejte nás kontaktovat. Věřte, že každý z nás má své vlastní názory a víru, ale důležité je respektovat a tolerovat pohledy ostatních. Děkujeme za vaši pozornost a přejeme vám krásný den.

Rate article