Ceníme si smysluplných výroků, chytlavých memů a vtipných citací více než kdokoli jiný. Tato webová stránka obsahuje naši jedinečnou sbírku inteligentních frází a myšlenek z více než 500 různých zdrojů, a to jak v textovém formátu, tak v obrázcích nebo videích.

Citáty Z Ostře Sledované Vlaky

1. Nové citáty Bohumil Hrabal · Přečtěte si nejnovější citáty · Bohumil Hrabal rozený Bohumil František Kylián byl český prozaik, jeden z nejvý….
2. CD mp3 Rozmarná léta Jiřího Menzela
Thank you for watching!
3. Zlate-Mince.cz
q3
4. Citáty slavných osobností
q4
5. Novela Bohumila Hrabala z roku 1966 Ostře sledované vlaky patří mezi zásadní díla zobrazující život v Československu během druhé světové války.
6. Cz – ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Ostře sledované vlaky (12) (Bohumil Hrabal) – Příběh se odehrává za druhé světové války, tedy v době, kdy se lidské vlastnosti projevují stejně jako v době hlubokého míru, jenom jsou v konfrontaci s válečným.
7. Manipulátoři
q7
8. Audiolibrix
q8
9. Hloubkaři narušili dopravu tak, že ranní vlaky jezdily v poledne, polední večer a večerní za noci, takže se někdy stalo, že odpolední vlak přijel podle jízdního řádu na minutu včas, ale to bylo tím, že to byl čtyři hodiny.
10. Citáty slavných osobností
q10
11. Ostře sledované vlaky představují žánr středních epiky, občasné odbočky od souvislé dějové linie představují zejména vzpomínky hlavního hrdiny, děj však směřuje k výrazné pointe, jak je z konkrétního úryvku patrné.
12. Studijní materiál Ostře sledované vlaky – rozbor díla k maturitě (4) už se na Tebe teší v rubrice Maturitní rozbory, Rozbory děl.
13. Institut pro studium literatury
q13
14. České dráhy, as
q14
15. Stanicí jezdily často ostře sledované vlaky, na frontu i z fronty, vozily těžké zbraně, vojáky či utrápená zvířata, kterých bylo Hrmovi strašně líto.
16. Červený knír
q16
17. Antikvariát Dana Kurovce
q17
18. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.
19. Citáty slavných osobností
q19
20. Předlohou se stala skutečná událost a to výbuch německého muničního vlaku, odpáleného časovým spínačem podskupinou partyzánské skupiny Podřipsko z Lysé nad Labem 2.
21. Citáty slavných osobností
q21
22. Nové citáty Bohumil Hrabal · Přečtěte si nejnovější citáty · Bohumil Hrabal rozený Bohumil František Kylián byl český prozaik, jeden z nejvý….
23. SlidePlayer
q23
24. Hlavní hrdina dvaadvacetiletý začínající výpravčí Miloš Hrma se vrací znovu do služby po delší době, kdy se léčil na psychiatrii, protože si podřezal žíly kvůli své dívce Máše.
25. Červený knír
q25
26. Červený knír
q26
27. Citáty slavných osobností
q27
28. Zlate-Mince.cz
q28
29. Český pohled
q29
30. Projíždějící vlaky jsou plné hrůzy – lazaretní vlaky, které odjíždějí z front či vlaky s týranými zvířaty.
31. Pražská mincovna
q31
32. Já když čtu, tak vlastně nečtu, já si naberu do zobáčku krásnou větu a cucám ji jako bonbón, jako bych popíjel skleničku likéru, tak dlouho až ta myšlenka se ve mně rozplývá, tak jako alkohol, tak dlouho se do mne vstřebává, až je nejen v mým mozku a ….
33. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.
34. Nové citáty Bohumil Hrabal · Přečtěte si nejnovější citáty · Bohumil Hrabal rozený Bohumil František Kylián byl český prozaik, jeden z nejvý….
35. Prodej-knih.cz
q35
36. Studijní materiál Ostře sledované vlaky – rozbor díla k maturitě (4) už se na Tebe teší v rubrice Maturitní rozbory, Rozbory děl.
37. Ostře sledované vlaky nejsou jen příběhem o smutném a nenaplněném životě výpravčího Hrmy, ale Hrabal se prostřednictvím tohoto díla rovněž vyjádřil k bojům Čechů za svobodu a k fašismu jako takovému.
38. SlidePlayer
q38
39. Můj otec, jako strojvedoucí, je od svých osmačtyřiceti let v penzi a občané šílejí závistí, že tatínek je zdravý a jistě ještě takovou penzi bude brát takových dvacet třicet let a přitom nemusí nic dělat.
40. Antikvariát Valentinská
q40
41. Varšava – Česká centra
q41
42. Hloubkaři narušili dopravu tak, ţe ranní vlaky jezdily v poledne, polední večer a večerní za noci, takţe se někdy stalo, ţe odpolední vlak přijel podle jízdního řádu na minutu včas, ale to bylo tím, ţe to byl čtyři hodiny.
43. Filmové zpracování Hrabalovy novely režisérem Jiřím Menzelem z roku 1966 získalo cenu Oscar v kategorii cizojazyčného filmu a dodnes patří k tomu nejlepšímu z české kinematografie.
44. Lepilova.cz
q44
45. Antikvariát MLHA
q45
46. Citáty slavných osobností
q46
47. Frekvence 1
q47
48. LaViva travel
q48
49. Ostře sledované vlaky – Bohumil Hrabal Analýza uměleckého textu Zasazení výňatku do kontextu díla.
Rate article

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: